У Православній Церкві України попередили про фейки від кремлівських спецслужб

Кремлівські спецслужби, прикрившись ім‘ям депутата Європейського парламенту, намагалися у розмові спровокувати Предстоятеля Православної Церкви України митрополита Єпіфанія.

Після обрання головою єдиної помісної Церкви Митрополит Епіфаній отримав багато привітань, в тому числі телефоном. Скориставшись цим, російські спецслужби через так званих “пранкерів” (осіб, які у телефонній розмові видають себе за іншого) спробували вчинити інформаційну провокацію.

Про це повідомили у прес-центрі Православної Церкви України, передає сайт cerkva.info.

“21 грудня 2018 року був здійснений дзвінок від імені Девіда Макалістера, голови Комітету закордонних справ Європейського парламенту. Поступово під час розмови почали ставитися провокативні питання, зокрема про “захоплення Лаври”, про підтримку тих чи інших кандидатів на виборах, про ставлення до “прав гомосексуалістів” тощо”, – йдеться у повідомленні ПЦУ.

Проте, зазначають у Церкві, митрополит Епіфаній висловлював ті самі думки, що й у всіх публічних виступах: Українська Церква виступає проти насильства і розпалення ворожнечі, вона відкрита до діалогу; жодного “захоплення Лаври” не може бути, а розмови про “захоплення” мають на меті сіяти напругу в суспільстві. Церква дотримується біблійної позиції, визначаючи одностатеві стосунки як гріх, і цю думку поділяє більшість українського суспільства. Також Церква не втручається у політичний процес та не вказує своїм вірним, яких кандидатів чи партії слід підтримувати.

У ПЦУ додали, що подібні провокації, організовані російськими спецслужбами, відбувалися неодноразово. З досвіду відомо, що не отримавши якихось вигідних для себе відповідей під час розмови, провокатори здійснюють монтаж запису, компонуючи окремі слова і фрази. Тому у разі, коли у медіа з‘являться якісь фрагменти розмови, аудиторія повинна враховувати вище зазначене і не довіряти їм.

Реклама

Залишити коментар