Християни західного обряду святкують Різдво Христове

У вівторок, 25 грудня, католики, протестанти, послідовники багатьох помісних Православних церков відзначають Різдво Христове – день народження Ісуса Христа в Віфлеємі. Різдво є головним святом в католицизмі. 

У більш ніж 145 країнах світу — це офіційне державне свято. Його відзначають не тільки послідовники католицької та протестантської церков, але й пов’язані з ними релігійні напрямки – ті, хто дотримується церковної хронології за Григоріанським календарем.

Для католиків Різдво грає набагато більше значення, ніж Новий рік. За місяць до Різдва починається Адвента, час суворого посту й покаяння.

Святкування Різдва триває вісім днів — з 25 грудня по 1 січня, — утворюючи Октаву Різдва. На 26 грудня припадає свято святого мученика Стефана, 27 грудня вшановується пам’ять святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова, 28 грудня — Невинних Немовлят Віфлеємських. У неділю, що випадає на один з днів з 26 по 31 грудня, або 30 грудня, якщо в даному році на ці дні не випадає неділя, відзначається свято святої Родини: Дитятко Ісуса, Марії і Йосифа. 1 січня відзначається Свято Пресвятої Богородиці.

Різдвяний час продовжується і після закінчення Октави аж до свята Хрещення, який у римо-католицькому календарі відзначається в першу неділю за Богоявленням (6 січня). Весь різдвяний час літургії духовенство  одягається в одяг білого, святкового кольору.

Фото – ukrinform.ua.

Реклама

Залишити коментар