Затримки в оформленні “євроблях” відбуваються через відсутність необхідних документів – ДФС

У Державній фіскальній службі пояснили затримки в митному оформленні автомобілів на єврономерах відсутністю у громадян необхідних документів.

Про це повідомляється на сторінці Державної фіскальної служби у Facebook.

“Не всі громадяни при розмитненні своїх автомобілів з іноземною реєстрацією подають своєчасно необхідні документи, через що у зонах митного контролю накопичується значна кількість таких автомобілів”, – йдеться в повідомленні.

За словами заступника начальника управління організації митного контролю департаменту організації митного контролю та оформлення ДФС Олени Мошинської, станом на 18 грудня через відсутність попередньої митної декларації у пунктах пропуску стояли 230 транспортних засобів (із них більше тижня – 44).

Таку декларацію мають подати ті громадяни, які в’їжджають в Україну з-за кордону.

“Громадянин, який в’їжджає в Україну і планує оформити цей автомобіль у вільний обіг, повинен спочатку подати попередню митну декларацію, резервуються кошти і лише після цього його пропустять з пункту пропуску до митниці призначення. Якщо попередня митна декларація не оформлена, то громадянин мусить стояти і чекати. Для тих транспортних засобів, які вже знаходяться в Україні в режимі тимчасового ввезення або транзиту, ПД не подається, оскільки необхідно одразу подавати декларацію в режим імпорту”, – зазначила Мошинська.

Для оформлення автомобілів, які були ввезені в режимах тимчасового ввезення чи транзиту, виїзд за кордон не є обов’язковим, проте необхідно подати митниці належні документи. Лише якщо без виїзду з України документи отримати неможливо, доведеться їхати.

Олена Мошинська підтвердила, що частина декларацій не оформлюється через не сплачені на рахунок митниці кошти. Адже транспортний засіб не може бути оформлений, якщо громадянин не перерахував кошти у повному обсязі.

Окрім цього, транспортний засіб, який був зареєстрований за кордоном, обов’язково має бути знятий з реєстрації. Так, із 5,5 тис. автомобілів, про які йшлося вище, у 231 випадку відсутня саме така інформація. Тому через відсутність документів або відомостей митне оформлення автомобілів з єврономерами інколи займає більше часу, ніж очікують громадяни.

Фото ілюстративне.

Реклама

Залишити коментар