Вселенський патріарх визнав Об’єднавчий собор та запросив Епіфанія у Стамбул

Вселенський патріарх Варфоломій у телефонній розмові з новообраним митрополитом Київським Епіфанієм привітав його з обранням та благословив, а також запросив за томосом 6 січня.

Про це повідомляє ВВС-Україна.

“Деякий час тому Епіфаній подзвонив до Варфоломія повідомити про обрання і попросив благословення, той його благословив і привітав”, – розповів співрозмовник ВВС.

Згодом з’явилось повідомлення Вселенського патріархату, в якому йдеться про цю розмову, а також вказується, що патріарх Варфоломій запросив Епіфанія 6 січня до Константинополя для співслужіння та отримання томосу про автокефалію.

“Вселенський патріарх Варфоломій запросив Його Блаженство співслужити святу літургію на Фанарі на велике свято Теофанія (Богоявлення, відзначається 6 січня) та для вручення йому томосу про заснування нової сестринської автокефальної церкви”, – йдеться у заяві.

Це означає, що Вселенський патріархат визнає Об’єднавчий собор, який відбувся в столиці України.

Наступним кроком для остаточного формування автокефальної православної церкви в Україні стане співслужіння Епіфанія з Вселенським патріархом та отримання томосу про автокефалію.

 

На фото – Вселенський патріарх Варфоломій

Реклама

Залишити коментар