Учасник Собору назвав кандидатів другого туру виборів глави нової церкви

За правилами голосування, у другому турі виборів предстоятеля Української помісної православної церкви мали змагатися троє кандидатів.

Як повідомив один з учасників Об’єднавчого собору на умовах анонімності, у другому турі Об’єднавчого собору змагалися митрополит Білоцерківський і Переяславський Епіфаній з Київського патріархату, митрополит Вінницький і Луцький Симеон з УПЦ Московського патріархату та єпископ Вишгородський і Подільський Володимир з Української автокефальної церкви (УАПЦ), пише “Громадське”.

“За правилами у другий тур мають вийти троє. Відтак представника автокефальної церкви попросили туди долучитися чисто технічно. За нього віддали 2 голоси”, — розповів учасник собору.

Зазначимо, що окрім предстоятеля, на Соборі також було затверджено статут єдиної Української православної церкви.

Нагадаємо, предстоятелем Української помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній, представник Української православної церкви Київського патріархату.

На роль предстоятеля нової української церкви також претендували митрополит Луцький і Волинський Михаїл від УПЦ КП. Від УПЦ МП кандидатом був митрополит Вінницький і Барський Симеон. УАПЦ не висунула кандидатів — її глава митрополит Макарій взяв самовідвід. Макарій розповів, що Вселенський патріархат попросив його та главу УПЦ КП Філарета не балотуватись на пост глави нової української церкви.

 

Фото – radiosvoboda.org.

Реклама

Залишити коментар