За три роки Україна може перейти на нові вакцини

Як повідомив директор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта на конференції з проблем вакцинації в Україні, з 2021 року Україна перейде на використання нових багатокомпонентних вакцин, вартість яких удесятеро вища за теперішні, повідомляє МБ.

“Ми плануємо введення нових вакцин, але їх впровадять не раніше 2021 року. Доти жодна нова вакцина не увійде. Зараз запропонована стратегія переходу на багатокомпонентні вакцини з ацелюлярним кашлюковим компонентом. Це збільшує видатки держави у 10 разів. Ми будемо адвокатувати перед урядом збільшення цих видатків на найближчі три роки”, – сказав Курпіта.
Він наголосив, що на найближчі роки прорахована необхідна кількість імунобіологічних препаратів для нашої країни.
“Потреба України у вакцинах прорахована до 2023 року. Вона ще уточнюється, але така програма вже є. Враховуючи демографічні показники, ми знаємо приблизно, яка кількість вакцин потрібна країні та скільки це державі коштуватиме. Також, окрім закупівлі шприців для вакцинації та боксів для утилізації матеріалів, закладено 25% резервних вакцин для реагування на екстрені ситуації”, – поінформував Курпіта.

Реклама

Залишити коментар