“Людину року” за версією журналу Time вперше присудили посмертно

У номінації “Людина року” за версією журналу Time комісія визначила переможцями чотирьох журналістів та одне видання, які ризикували, виконуючи свої професійні обов’язки.

Про це йдеться на сайті видання.

“Цього року ми визнаємо чотирьох журналістів та одну новинну організацію, які заплатили жахливу ціну, щоб висвітлити цей складний момент: Джамаль Хашоггі, Марія Ріса, Ва Лоне і К’яв Сое Оо, а також Capital Gazette (США – УП)”, – зазначає головний редактор Time.

Він підкреслив, що видання вперше присуджує “Людину року” посмертно.

Журналістів об’єднали під загальною назвою “The guardians” – “Хранителі”.

Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня під час візиту до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі. Пізніше Саудівська Аравія підтвердила загибель журналіста The Washington Post.

Журналістку Марію Рісу влада Філіппін звинувачує у несплаті податків з її сайту розслідувань Rappler.

Журналістів Reuters Ва Лоне та К’яв Сое Оо засудили у М’янмі за порушення закону про державну таємницю. Вони проводили розслідування щодо вбивства 10 мусульман під час репресій з боку армії.

Серед кандидатів на номінацію були, зокрема, президенти Росії Володимир Путін та США Дональд Трамп, спецпрокурор Роберт Мюллер, який веде розслідування про втручання Росії в американські вибори, дружина британського принца Меган Маркл.

На фото – Джамаль Хашоггі.

Реклама

Залишити коментар