“Міні-Меркель”: у Німеччині обрали нового лідера Християнсько-демократичного союзу

Новим главою ХДС стала Аннегрет Крамп Карренбауер, яку ЗМІ називають протеже Ангели Меркель.

Учасники з’їзду Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Німеччини ввечері в п’ятницю, 7 грудня, обрали новим лідером партії Аннегрет Крамп-Карренбауер, яка замінить на цій посаді Ангелу Меркель, повідомляють німецькі ЗМІ.

Аннегрет Крамп-Карренбауер обрали у другому турі, в який вийшли два кандидата – Крамп-Карренбауер і Фрідріх Мерц.

За Крамп-Карренбауер проголосували 517 делегатів із 999, у той час, як за Мерца проголосували 482 депутати.

56-річна Крамп-Карренбауер була прем’єр-міністром німецької землі Саарланд, а останній рік обіймала посаду генерального секретаря, тобто, глави апарату ХДС.

У німецькій пресі Аннегрет Крамп-Карренбауер, або, скорочено, АКК – так вона сама пропонує і так її називають німці – отримала прізвисько “Міні-Меркель”. Вона так само прагматична і далека від пафосу, але з багатьох питань займає більш консервативну і жорстку позицію.

Виступаючи на з’їзді перед голосуванням, Крамп-Карренбауер зазначила, що Християнсько-демократичний союз повинен міцно спиратися на фундамент цінностей, які в назві партії відображені в першому слові “християнський”.

Президент України Петро Порошенко привітав Аннегрет Крамп-Карренбауер із обранням на посаду та висловив сподівання на продовження тісної співпраці між державами.

Реклама

Залишити коментар