Командувач ВМС запропонував себе в обмін на полонених моряків – ЗМІ

Командувач військово-морськими силами України Ігор Воронченко заявив, що готовий відправитися у російську в’язницю, якщо президент РФ Володимир Путін відпустить на свободу затриманих українських моряків.

Таке висловлювання прозвучало в інтерв’ю газеті Bild, пише Обозреватель. “У мене розривається серце, коли я бачу своїх солдатів, яких протизаконно утримують у Росії”, – сказав він.

При цьому Воронченко висловив думку, що військові кораблі НАТО змогли б допомогти країні в Азовському морі.

“Існує угода від 2003 року, згідно з якою будь-якому військовому судну для заходу в Азовське море необхідний дозвіл і від України, і від Росії. Це означає, що навіть якщо би Україна хотіла, Росія б цього не дозволила”, — пояснив він.

При цьому командувач ВМС України закликав НАТО збільшити свою присутність у Чорному морі.

На сміливу пропозицію Воронченка тут же відреагували представники країни-агресора. Так, заступник голови комітету нелегітимної Держдуми Росії з питань СНД, євразійської інтеграції і справ співвітчизників Віктор Водолацький назвав слова командувача ВМСУ провокацією, а його обізвав “вовком в овечій шкурі”. Крім того, ситуацію прокоментувала речник МЗС РФ Марія Захарова, яка запропонувала Воронченку піти у відставку.

Залишити коментар