Російська православна церква – невід’ємна частина політичної системи РФ – Порошенко

Томос про автокефалію – це ще один Акт проголошення незалежності України.

Про це 1 грудня заявив президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до 27-ї річниці референдуму за Незалежність України.

Президент наголосив, що Автокефальна Православна Церква України не буде державною, держава лише гарантує конституційне право свободи віросповідання.

Порошенко нагадав, що останніми днями в соціальних мережах гуляє промовисте фото: єпископ Російської православної церкви освячує ракетний комплекс в окупованому Криму. Патріарх Кирило на кожній літургії молиться за російське воїнство. РПЦ – невід’ємна частина політичної системи РФ.

За словами президента України, Кремль не приховує, що розглядає російську православну церкву як один із головних інструментів для впливу на Україну. Ситуацію в українському православ’ї обговорюють на раді безпеки Росії під головуванням Путіна. Натомість від української держави вимагають не втручатися.

“Томос про автокефалію – це ще один Акт проголошення незалежності України. У нас постане своя незалежна ні від кого церква, яка буде визнана світовим православ’ям. Рішення про надання автокефалії УПЦ – ухвалено. Томос, грамоту, яка це підтверджує – написано. Об’єднавчий собор – призначено, і він обере предстоятеля, який поїде до Стамбулу й отримає Томос із рук Його Всесвятості Варфоломія”, – заявив Порошенко.

“Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не спонукатиме. Держава гарантує конституційне право свободи віросповідання, в тому числі і тим, хто захоче залишитися в єдності з російською церквою. Але “пальці віялом” Московський Патріархат тут розставляти більше не буде, як і клеймити, хто у нас канонічний, а хто – безблагодатний”, – додав глава держави.

Реклама

Залишити коментар