Клімкін: Україна розпочала діалог з Угорщиною з питань громадянства

Україна передала угорській стороні проект Угоди про співробітництво для запобігання випадків безгромадянства та множинного громадянства. Це практичний крок, спрямований на те, щоб перевести це питання з політичної у правову площину.

Про це 1 грудня повідомив глава українського МЗС Павло Клімкін на своїй сторінці у Facebook.

Також Клімкін назвав нового уповноваженого з транскордонного співробітництва з Угорщиною. Ним став Микола Балтажи.

Раніше Балтажи був послом України у Болгарії.

Клімкін нагадав, що 26 листопада у Києві заступники глав МЗС України та Угорщини обговорювали питання взаємодії при залученні угорської допомоги у розвиток Закарпаття.

“На цих консультаціях наш новий уповноважений з транскордонного співробітництва особисто познайомився зі своїми угорськими колегами. Наступного тижня у Будапешті має відбутися їхня предметна зустріч”, – зазначив глава МЗС.

Крім того, як повідомив глава українського МЗС, 28 листопада були проведені окремі консульські консультації, на яких розпочали діалог з питань громадянства. Угорській стороні було передано проект Угоди про співробітництво для запобігання випадків безгромадянства та множинного громадянства.

“Це практичний крок, спрямований на те, щоб це суперечливе питання перевести з політичної у правову площину. Розраховую, що угорські партнери серйозно сприймуть нашу ініціативу”, – зазначив Клімкін.

Глава МЗС України підсумував, що осінь в українсько-угорських відносинах видалася надзвичайно емоційною.

“Угорські заяви про небажання взаємодіяти з українською владою підвели нас до моменту, коли червону лінію несприйняття, здавалося, вже перейдено. Але навіть у найскладніших ситуаціях ми не втрачали здорового глузду і робили те, що необхідно, – шукали точки дотику. Нещодавні зустрічі дають надію, що наші з угорським колегою зусилля не були марними”, – йдеться у дописі.

Реклама

Залишити коментар