Російський “Газпром” заборгував “Нафтогазу України” 2,7 млрд. дол.

“Газпром” має сплатити “Нафтогазу України” майже $2,7 млрд. У трьох юрисдикціях – Швейцарія, Великобританія і Нідерланди – проводиться примусове стягнення. Тривають судові процеси щодо арешту активів “Газпрому”.

Російська компанія “Газпром” за рішенням Стокгольмського арбітражу вже винна Національній акціонерній компанії “Нафтогаз України” майже 2,7 млрд. дол., тоді як відповідно до лютневого рішення суду російська компанія мала виплатити українській стороні 2,56 млрд грн.

Про це розповів виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко в оприлюдненому прес-службою компанії на Facebook відео.

Як раніше повідомляли ЗМІ, Україна в особі “Нафтогазу” судилася з російським “Газпромом” у Стокгольмському арбітражному суді за двома контрактами: на транзит російського газу в ЄС і купівлю Україною російського газу.

22 грудня 2017 року “Нафтогаз” отримав рішення Стокгольмського арбітражу щодо поставок Україні російського газу, яким суд задовольнив основні вимоги української сторони. “Нафтогаз” мав сплатити “Газпрому” близько 2 млрд дол.

Друге рішення стосується транзитного контракту, який було укладено у 2009 році. Відповідно до цього контракту, “Газпром” мав транспортувати через Україну 110 млрд куб. м на рік. Оскільки ця умова не виконувалася, “Нафтогаз” зажадав у суді стягнути з російської компанії 16 млрд дол.

28 лютого 2018 року “Нафтогаз” отримав рішення Стокгольмського арбітражу за позовом української компанії до російського газового монополіста “Газпром”, згідно з яким арбітраж зобов’язав “Газпром” виплатити “Нафтогазу” 4,63 млрд дол.

За підсумком розгляду двох справ російський “Газпром” залишився винен українській компанії 2,56 млрд дол.

При цьому “Газпрому” щодня нараховуються відсотки в розмірі 500 тис. дол., поки він не виконає рішення Стокгольмського арбітражу про виплату цих коштів Україні.

Фото – tsn.ua.

Реклама

Залишити коментар