Радіо “Буковинська хвиля” знову оштрафували за порушення мовних квот

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила накласти штраф на чернівецьку радіостанцію «Буковинська хвиля» у сумі майже 5 тисяч гривень у зв’язку з порушенням вимог закону щодо мовних квот на пісні українською мовою.

Таке рішення Нацрада ухвалила на засіданні у четвер, повідомляє Укрінформ.

Провівши перевірку мовника, регуляторний орган підтвердив порушення вимог Закону «Про телебачення і радіомовлення» щодо забезпечення частки пісень державною мовою, які мають поширюватись протягом доби.

Так, у ефірі ліцензіата 26 квітня ця частка становила 28,3%. Хоча до 8 листопада законом передбачалася квота на рівні 30%. Колізія головним чином полягала в тому, що у квоту не потрапив діджей-сет тривалістю близько півтори години, до якого входили пісні іноземною мовою. Нацрада визначила, що прозвучали кілька окремих пісень, а тому мовник порушив квоту.

Водночас у поясненні керівництво ТОВ «Буковинська хвиля» заявило про відсутність порушення, оскільки «прозвучало 296 пісень, з яких 90 – державною мовою, що становить 30,41%». При цьому діджей-сет мовник вважає одним музичним твором.

Представник ліцензіата, який був присутній на засіданні, попросив внести уточнення в методологічні рекомендації на прикладі “Буковинської хвилі” та не застосовувати поки санкцію.

Зі свого боку, член Нацради Сергій Костинський уточнив, що будь-який музичний твір тривалістю не менше 90 секунд, відповідно до закону, вважається піснею, а тому регулятор зобов’язаний враховувати цю норму під час моніторингу мовних квот на радіо.

Відтак, Нацрада вирішила застосувати до ліцензіата санкцію – стягнути штраф у розмірі 4 тис. 832,63 грн.

Як повідомляв Укрінформ, позапланову перевірку «Буковинської хвиля» у зв’язку з виявленими ознаками порушення мовних квот регулятор призначив 11 липня 2018 року.

У липні 2017 року Нацрада вже штрафувала «Буковинську хвилю» за порушення мовних квот на 4 тис. 420 грн.

Реклама

Залишити коментар