Сьогодні в Україні відзначать День пам’яті жертв Голодомору

В Україні в суботу, 24 листопада, відзначається День пам’яті жертв Голодомору у 1932-1933 роках.
За даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи, втрати населення України через надмірну смертність під час Голодомору в 1930-х роках становили 3,9 млн осіб.
28 листопада 2006 року Верховна Рада прийняла закон Про Голодомор 1932-1933 років в Україні, згідно з яким Голодомор був визнаний геноцидом українського народу.
Згідно з українським законодавством “публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним”.
До 85-х роковин Голодомору пройде низка заходів. На території України буде приспущено державний прапор і обмежено проведення заходів розважального характеру, пише Корреспондент.
Щорічно в четверту суботу листопада о 16:00 проводиться пам’ятна хвилина мовчання на честь загиблих під час Голодомору в 1932-1933 роках.
У храмах сьогодні будуть проходити поминальні панахиди. Також будуть проведені жалобні заходи в Залі пам’яті Національного музею Меморіал жертв Голодомору, у яких візьмуть участь і представники органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості, духовенства та іноземних гостей.
З 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.
Зазначимо, на цьому тижні два американські штати визнали Голодомор геноцидом українського народу – Північна Кароліна і Коннектикут. Всього в США таке рішення прийняв 21 штат.
Реклама

Залишити коментар