З 2019 року держава частково відшкодовуватиме батькам витрати на нянь

З 1 січня 2019 року українським сім’ям будуть частково відшкодовувати з держбюджету витрати на нянь по догляду за дитиною до 3 років. Щомісячна сума компенсації складе 1692 грн.

Як будуть працювати “муніципальні няні” і що необхідно для отримання компенсації, розповів начальник Головного територіального управління юстиції Києва Станіслав Куценко, передає ObozTV .

За його словами, “муніципальні” няні – це ті самі няні, яких наймають батьки за договором для нагляду за дитиною до трирічного віку.

“Сімейна пара може сама обрати няню, з якою вона хоче укласти договір. Немає нянь, які надаються міською владою, оскільки немає реєстру і списку. Ця няня може бути просто фізичною особою або фізичною особою-підприємцем – немає обмежень, яку няню батьки оберуть – головне, щоб няня дивилася за дитиною”, – пояснив чиновник.

Представник Мін’юсту повідомив, що 100 тис. родин в Україні можуть скористатися цією послугою, на це планується виділення 2 млрд грн із держбюджету.

“Звичайно, ми розуміємо, що на ринку зараз вартість послуг нянь вища. Але добре, що хоча б частково буде компенсація від держави… Коли подавався бюджет, Мінсоцполітики й уряд розраховували, скільки може бути на цю послугу виділено. Відповідно до цього розраховувалася компенсація”, – зазначив він.

Також Куценко розвіяв низку чуток щодо “муніципальних нянь”.

“Може виникнути питання – чи отримають право на няню ті, хто перебуває вдома? Отримають. Мати може перебувати вдома в декретній відпустці, але при цьому няню теж можна наймати. Наприклад, хтось у молодому віці стає мамою і розуміє, що їй потрібна допомога”, – повідомив чиновник.

“Зараз чутки в інтернеті розходяться, що не буде декретних коштів, не можна буде залишатися в декреті, якщо няню наймаєш. Це все міфи, цього не буде. Планується, що навіть перебуваючи на роботі чи вдома в декретній відпустці, няню можна наймати, декретні кошти виплачуються, наприкінці року можна отримати компенсацію”, – додав він.

Реклама

Залишити коментар