За опалення на місцях відповідають міські голови – Гройсман

За початок опалювального сезону на місцях відповідають міські голови. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Про це він сказав під час години запитань до уряду, повідомляє Укрінформ.

“Я стурбований, що у деякий містах не розпочався опалювальний сезон, але запуск опалювального сезону – це відповідальність не Президента, не Прем’єр-міністра, не парламенту, а конкретного міського голови, який після завершення опалювального сезону має готуватися до нового: підготувати систему, закупити газ, запустити тепло. Це його відповідальність”, – сказав Гройсман.

Він нагадав, що у рамках децентралізації місцеві бюджети отримали 4 млрд дол.

“Я вважаю, цих коштів достатньо, щоб вчасно провести підготовку, погасити борги минулих років, вчасно розпочати опалювальний сезон”, – наголосив Прем’єр.

Він відзначив, що уряд 5 жовтня ухвалив рішення про початок опалювального сезону.

“Там все передбачено. Але немає нічого про передоплату за газ. Мова йде про те, щоб довести рівень [оплати] минулого періоду до 90%. Люди чесно розраховуються з теплокомуненерго, а що потрібно – компенсується субсидіями. На жаль, деякі голови дозволяють собі нехтувати інтересами людей, а потім кивати на уряд. Це несправедливо, у цьому треба розібратися”, – додав Гройсман.

За його словами, уряд щоденно підтримує контакт з міськими головами щодо опалювального сезону.

“Ми зараз визначаємо у робочому порядку, де треба їх змусити приймати відповідні рішення. Люди від того не мають страждати”, – додав Прем’єр.

Водночас він запевнив, що газу у підземних газових сховищах достатньо для початку опалювального періоду.

Реклама

Залишити коментар