Не гречкою єдиною: чим впливають на виборців потенційні кандидати

Виборча кампанія ще офіційно не стартувала, а потенційні кандидати вже починають вражати креативами. Окрім традиційних білбордів, телевізійних ефірів та газетних шпальт політики вдаються і до нових політичних технологій. 

Наприкінці жовтня у міських тролейбусах Сєвєродонецька з’явились проїзні квитки, де зазначалося, що пасажири цього транспорту застраховані чинним народним депутатом. Такі квитки курсують всіма тролейбусами міста до сьогодні. Про це повідомляє  Громадянська мережа ОПОРА.

“Безпека понад усе! Вас застраховано від нещасного випадку під час переміщення на електротранспорті за сприяння ШАХОВА С.В.”, – надруковано на зворотному боці кожного квитка.

Заступник міського голови Сєвєродонецька та член партії “Наш край” Ігор Слєсарєв у коментарі ОПОРІ підтвердив цю інформацію та зазначив, що такі дії, на його думку, є абсолютно законними.

Утім, за словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольги Коцюруби в межах виборчого процесу оплата кандидатом замість виборців послуг страхування однозначно трактувалася б як непрямий підкуп виборців.

Проте законодавство України трактує, якщо повідомлення не містить прямих закликів голосувати, а є лише згадка про майбутнього кандидата, довести факт порушення неможливо.

Варто зазначити, що Сергій Шахов є членом політичної партії “Наш край” та керівником Луганської обласної організації цієї політичної сили. У 2016 році він обраний до Верховної Ради України, де став членом депутатської групи “Воля народу”. Обирався депутат по одномандатному виборчому округу №114, до якого місто Сєвєродонецьк не входить.

Реклама

Залишити коментар