Необхідно розпочинати громадську дискусію щодо подвійного громадянства в Україні – Клімкім

Українцям необхідно розпочати суспільну дискусію щодо можливості бути громадянином декількох країн.

Як заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час візиту до Льовова, подвійне громадянство можливе за чітких умов, за винятком громадянства Росії.

За словами глави МЗС, власники російських паспортів мають здати ці документи, передає “Європейська правда“.

“Зараз ми в Україні повинні почати громадську дискусію щодо можливості бути громадянином декількох країн, потрібно чесно це сказати. Однак ми не можемо навіть говорити про подвійне громадянство з Росією під час де-факто війни з нею. Ті, у кого є російські паспорти, нехай їх здають, всі інші – давайте розмовляти. Подвійне громадянство може бути тільки за чітких умов. Його не зможуть мати військові командири, воно не дає можливості займати певні посади”, – заявив Клімкін під час свого виступу у Львові.

Міністр зазначив, що подвійне громадянство практикують у деяких європейських країнах, а в Україні його носії порушують законодавство, хоча це ще не означає, що вони є злочинцями. “В АТО загинули щонайменше 11 громадян Угорщини (жителів Закарпаття з подвійним громадянством, – ред.)”, – сказав Клімкін.

Наразі українське законодавство прямо забороняє подвійне громадянство для державних службовців. Раніше міністр наголошував, що ця норма має залишатися чинною.

 

Фото – politeka.net.

Реклама

Залишити коментар