Синод УПЦ Київського патріархату затвердив титул предстоятеля майбутньої Помісної церкви

Прийняті рішення на засіданні Священного Синоду відкривають шлях для початку підготовки Об’єднавчого Собору.

Єпископи УПЦ КП на засіданні Священного Синоду затвердили титул предстоятеля майбутньої Помісної церкви. Про це передає “Cerkvarium”.

Як зазначено в Журналі рішень Священного Синоду, “Повний титул має наступну форму: “Святіший і Блаженніший (ім’я), Архиєпископ і Митрополит Київа – Матері міст Руських, Галицьких, Патріарх всієї Русі-України, Свято-Успенських Києво-Печерської та Почаївської Лавр Священноархимандрит” (використовується у відносинах з іншими Помісними Церквами). Короткий титул має наступну форму: “Святіший (ім’я), Патріарх Київський і всієї Руси-України”.

Окрім того, Синод направив лист подяки до патріарха Варфоломія за батьківську участь у відновленні історичної справедливості як по відношенню до Української Церкви, так і по відношенню до єпископату УПЦ КП і УАПЦ. Лист підписали члени Священного Синоду на чолі з предстоятелем Філаретом, Архієпископом Київським, митрополитом Всієї Руси-України. Таке рішення знімає протиріччя з приводу звання Філарета.

Також на засіданні Синоду закликали всіх вірних продовжити молитовне поминання Вселенського патріарха, Президента України, всіх, хто працює над створенням Помісної Церкви, але припинити молитовне поминання патріарха Московського Кирила до тих пір, поки Синод РПЦ не визнає рішень Священного Синоду Константинопольського патріархату від 9-11 жовтня.

Окремим пунктом рішень Синоду звертається увага на відсутність перешкод для євхаристійного спілкування як з представниками РПЦ, так і з усією повнотою Православної Церкви.

Слід зазначити, що Синод УПЦ КП підтримав рішення Священного Синоду Константинопольського патріархату щодо неприпустимості будь-якого насильства в процесі об’єднання православних України і створення Помісної церкви.

Фото – Shutterstok.

Реклама

Залишити коментар