Буковина не є привабливою для інвесторів – результати рейтингу

За підсумками рейтингу Regional Doing Business-2018 Чернівецька область не є привабливою для інвесторів. Із 600 можливих балів Буковина отримала найменшу кількість – 243.

Найбільш привабливий інвестиційний клімат, як свідчать результати дослідження, мають Вінницька, Івано-Франківська та Житомирська області. Столиця України – Київ – зайняв четверте місце.

Рейтинг проводився вдруге Союзом українських підприємців (СУП) та Офісом ефективного регулювання BRDO, передає Delo.ua.

Аутсайдерами рейтингу стали Одеська, Луганська, Запорізька та Чернівецька області.

Оцінювання проводилось за адаптованою методологією Всесвітнього банку на основі опитування українських підприємців. За словами Катерини Глазкової, виконавчого директора “Союзу українських підприємців”, цього року було опитано 1317 представників бізнесу у всіх регіонах України.

У фокусі дослідження 6 напрямів взаємодії підприємців з владою:

  • створення підприємства;
  • сплата місцевих податків;
  • отримання дозволів на будівництво;
  • оформлення земельної ділянки під об’єкт нерухомості;
  • приєднання до електромереж;
  • якість електронних сервісів.

Максимальний бал, який могли отримати регіони – 600.

“Коли рік тому ми презентували перший рейтинг і давали рекомендації органам місцевого самоврядування щодо поліпшення умов започаткування та ведення бізнесу, ми, відверто, не дуже вірили в прогрес. Проте він є. Вінниччина має найбільший прогрес в загальному заліку. Житомирщина – по компоненту створення підприємства. Чернігівщина готова конкурувати за об’єкти будівництва і має прогрес у відведенні земельних ділянок. А ось Харківщина і Донецький регіон найбільш лояльні до бізнесу зі сплати податків”, – зазначив заступник голови BRDO Денис Малюська.

Реклама

Залишити коментар