Власники АЗС пояснили бензин по 35 грн здорожчанням нафти і ослабленням гривні

Нафтогазова асоціація України, яка об’єднує українські мережі АЗС, повідомила, що за тиждень ціни на бензин і дизельне паливо на заправках зросли ще на 1 грн/л.

У прес-релізі галузевого об’єднання сказано, що зростання цін на бензин і дизельне паливо в роздробі почалося з 20-х чисел серпня. У середньому за цей період ціни на бензини зросли на 3,50 грн/л (12%), а на ДП – на 3,60 грн/л (13%).

Така поведінка ринку палива пов’язана з ослабленням національної валюти і зростанням світових цін на нафту. За цей період вартість одного бареля нафти зросла майже на 20% – з 72 до 86 доларів, що призвело до зростання котирувань на нафтопродукти. У той самий час гривня ослабла щодо долара на 1,30 грн/дол.

Сумарно валютна складова у вартості палива на АЗС сягає 85%, тому зв’язок між коливаннями валютного курсу і вартістю нафтопродуктів прямий. Згідно з розрахунками експертів нафтогазового ринку, кожна гривня в курсі долара еквівалентна одній гривні в літрі бензину і дизельного палива.

“На жаль, ні влада країни, ні оператори АЗС не можуть вплинути на зростання світових цін на нафту і котирувань на нафтопродукти. Однак підвищення вартості палива можна призупинити шляхом балансування (зниження) акцизних ставок, що дозволить знизити вартість палива на стелі і не втратити відрахувань у державний бюджет. Такий досвід Україна вже має”, – йдеться в заяві.

Станом на 8 жовтня середня ціна на бензин А-32 становить 32,03 грн/літр, на А-95 – 33,03 грн/літр, на А-95+ – 34,22 грн/літр, на дизпаливо – 30,96 грн/літр. Такі мережі, як ОККО, WOG, SOCAR, продають 95-й бензин уже по 35 гривень.

 

Фото – epravda.com.ua.

Реклама

Залишити коментар