Сусідня Румунія проводить референдум щодо визнання одностатевих шлюбів

У Румунії розпочався дводенний референдум, на якому громадяни мають визначити: шлюб в конституції має бути закріплений, як союз між “чоловіком та жінкою”, чи залишиться термін “подружжя”.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

“У Румунії у суботу, 6 жовтня, почався дводенний референдум, на якому громадяни мають визначити, чи має конституція містити визначення шлюбу як союзу між “чоловіком та жінкою”. Зараз в основному законі використовується гендерно нейтральний термін “подружжя”, – йдеться у повідомленні.

Ініціатива зі зміни визначення шлюбу в конституції має широку підтримку в консервативних політичних і релігійних колах. Рух “Коаліція за родину” зібрав в країні з населенням 20 мільйонів осіб три мільйони підписів з вимогою до політиків змінити конституцію.

Якщо громадяни на референдумі схвалять цю зміну, це виключить можливість дозволу для одностатевих шлюбів у майбутньому.

Результати референдуму будуть чинними, якщо явка на ньому складе не менше 30 відсотків. Остаточні результати очікуються у понеділок, 8 жовтня.

Румунія декриміналізувала гомосексуальність у 2001 році, але законодавством там не закріплено жодної форми союзу для одностатевих пар.

Фото – flickr.com.

Реклама

Залишити коментар