Отримати ID-карту замість звичайного паспорта тепер може кожен українець

Уряд вніс зміни у порядок оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки.

Про це повідомив прес-центр Державної міграційної служби України.

Кабінет міністрів України врегулював питання щодо обміну українського паспорта зразка 1994 року (у формі книжечки) на паспорт з безконтактним електронним носієм (ID-карта). Відповідне рішення прийняли під час засідання уряду в середу, 3 жовтня.

Відтак, з 1 листопада 2018 року громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час.

Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого складає 279 грн.

Також якщо українець, якому виповнилося 25 або 45 років, не поміняв протягом місяця фотографію в паспорті у формі книжечки, то такий документ підлягає обов’язковому обміну на ID-карту.

Міграційна служба підкреслює, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їхньої дії.

Як відомо, запровадження паспорта у формі картки в Україні розпочалося у січні 2016 року, і до цього часу нові паспорти видаються лише у разі обміну паспорта, замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14-річного віку та оформлюють паспорт вперше.

Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення та крадіжки особистості (Identity theft).

Фото – Depo.ua.

 

Реклама

Залишити коментар