В Україні майже 14 тисяч осередків виникнення сибірки, на Буковині останній спалах був у 2004 році

По всій території України налічується понад 13,5 тисячі осередків виникнення сибірки, тож черговий спалах може виникнути будь-де.

У попередні роки випадки сибірки в країні були зареєстровані: в 2003 році 1 випадок в Харківській області, 2004 рік – Чернівецька область – 3 випадки; 2008 рік – Миколаївська область – 1 випадок; 2012 рік – Черкаська область – 1 випадок.

Про це повідомляє інформагентство УНН  з посиланням на відділ комунікації Центру громадського здоров’я МОЗ України.

“В Україні є понад 13,5 тисячі осередків, де може виникнути захворюваність на сибірку, оскільки існують могильники, де хвора худоба була похована. Це може бути де завгодно”, – зазначили у відділі комунікації.

За даними Центру громадського здоров’я, якщо на території одного з осередків виникнення хвороби планується будівництво, в такому разі має проводитись дезінфекція місця будівництва. Осередки захворюваності розташовані по всій країні, тож спалаху можна очікувати в будь-якому місці, де є свійські тварини.

Також в Центрі повідомили, що всього існує три різні форми сибірки. Нині в Україні зареєстрована найбільш розповсюджена й легка форма – шкірна. За вчасного звернення до медиків захворювання легко лікується антибіотиками, специфічна вакцинація не проводиться.

Захворювання починається гостро: в перші години — температура тіла різко підвищується до 38–40 °С і виникає слабкість. Зараження крові (сепсис) може розвинутися унаслідок будь-якого способу зараження.

Передаватися хвороба може через пошкоджену (навіть мікротравмами) шкіру або слизові оболонки під час догляду за хворими тваринами; під час обробки туш, зняття шкури і поховання трупів загиблих тварин; із зараженим спорами сибірки ґрунтом під час земляних робіт; через приготування і вживання їжі із м’яса, отриманого від хворих тварин; шляхом інгаляції спор; через укуси комах (ґедзів, мух, комарів).

Нагадаємо, нещодавно п’ятеро людей, які брали участь у забитті худоби в селі Міняйлівка, що на Одещині, госпіталізовано зі специфічними симптомами захворювання шкіри. В одного хворого діагностовано захворювання на небезпечну інфекційну хворобу – сибірку.

 

Реклама

Залишити коментар