Супрун прокоментувала рішення парламентського комітету про її звільнення

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун прокоментувала рішення комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради про її звільнення.

Вона заявила, що рішення – це характерна відповідь старої системи, яка понад усе прагне зберегти статус-кво.

“За 2 роки роботи нашої команди в Міністерство охорони здоров’я України вдалося:
Дати пацієнтам вибір лікуватися у того лікаря, якому вони довіряють. Безоплатно та без обмежень за будь-якою послугою, що гарантована державою. Вже майже 19 мільйонів громадян обрали своїх лікарів. Ця цифра щоденно зростає.

Ми почали фінансувати необхідні пацієнтам медпослуги через НСЗУ Національна служба здоров’я України замість простого утримання медичних закладів. Перші 161 медзаклад вже отримали понад 800 млн грн від Нацслужби здоров’я за останні 3 місяці. Це відбувається без посередників та за прозорими справедливими процедурами. Тисячі лікарів уже отримали суттєво підвищені зарплати”, – написала Супрун на власній сторінці у Facebook.

За її словами, ліки від найпоширеніших та найнебезпечніших для українців хронічних хвороб можна отримати безоплатно або з суттєвою знижкою за програмою “Доступні ліки” — у кожній 3-й аптеці країни. 6,6 мільйона громадян вже користуються цією програмою.

Також, вона зазначає, що продовжуються ефективні державні закупівлі ліків та медичних виробів через міжнародні організації. Цього року Україна вперше виходить на забезпечення 100% запитів лікарень за 12 напрямами, серед яких ліки від тяжких хвороб, як гемофілія, дитячий церебральний параліч, ліки для трансплантації. Щотижня нові партії ліків доставляються в регіони.

“Вперше за 7 років в Україні є всі вакцини для планових щеплень.

В Україні розбудовується система регіональних кардіоцентрів, оснащених сучасним ангіографічним обладнанням. Вперше за всю історію незалежної України кожен українець з гострим інфарктом міокарда у критичній ситуації може одержати стент безоплатно.

Сьогодні на уряді буде прийняте розпорядження про перерозподіл коштів (трохи більше 100 мільйонів гривень), які нам вдалось знайти, для того щоб відправити на лікування за кордон громадян, які перебувають на обліку цієї програми. За останні два роки за цією програмою пролікували більше українців ніж за всі попередні роки разом взято”, – пише Уляна Супрун.

“Тому сприймаємо вчорашню постанову комітету з питань охорони здоров’я про звернення до Кабінету міністрів України з вимогою звільнити команду агентів змін МОЗУ — як характерну відповідь старої системи, яка понад усе прагне зберегти статус-кво”, – підсумовує чиновниця.

Реклама

Залишити коментар