Дороге полювання: в Україні в рази збільшили штрафи за вбивство червонокнижних тварин

Уряд на сьогоднішньому засіданні визначив розмір плати за незаконне полювання на лося європейського, якого у 2017 році було занесено до Червоної Книги.

Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, передає прес-служба міністерства.

Він зазначив, що Мінприроди ініціювало внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів, яка визначає розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування.

“Торік цей вид тварин після тривалих протистоянь із мисливським лоббі нам вдалося занести до Червоної Книги. Тоді ж постало питання про розмір покарання для браконьєрів, які спробують полювати на цих благородних тварин. На жаль, в Україні досі із цим є проблеми. Щодо лося європейського, то 130 тис. гривень за незаконне добування чи нанесення шкоди цій тварині мають трохи привести до тями тих, хто вважає, що їм все дозволено і продовжує  вбивати тварин, не зважаючи навіть на їх червонокнижний статус”, – прокоментував Остап Семерак.

Він також повідомив, що триває облік популяції лося європейського, який дозволить встановити реальну кількість тварин цього виду на території України.

Крім того, зараз у парламенті знаходиться законопроект, який передбачає внесення змін до Кодексу про адміністративні порушення  щодо підвищення розмірів штрафів за порушення екологічного законодавства.

Постановою, до якої Уряд вніс сьогодні зміни, також передбачено 130 тис. гривень компенсації  за незаконне полювання на зубра, а  за заборонене полювання на дикого коня доведеться заплатити 70 тис. гривень.

Як відомо, у Чернівецькій області водяться зубри, глухарі, тетеруки, рисі, які занесені до Червоної книги України і знаходяться під охороною.

Фото – uapress.info.

Реклама

Залишити коментар