Від завтра вступають у дію нові правила паркування: що потрібно знати водіям

В Україні завтра, 27 вересня, набудуть чинності нові правила паркування автомобілів.

Відповідний закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів” опубліковано на сайті Верховної ради України.

Закон покликаний ліквідувати стихійну парковку. Серед нововведень – фотофіксація порушень та безконтактні штрафи.

Покаранням порушників будуть займатися паркувальні інспектори (співробітники нової муніципальної служби).

Як зазначається, паркувальні інспектори будуть виконувати контролюючу і каральну функції. Інспектори повинні будуть стежити, чи сплатив водій за припарковане місце, а якщо ні – відразу ж залучати його до адмінвідповідальності.

Зокрема, закон передбачає і введення фото / відеофіксації правопорушень. Обов’язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів.

“Режим фотозйомки (відеозапису) передбачає здійснення уповноваженою посадовою особою фото / відеофіксації обставин порушення правил зупинки, стоянки або паркування транспортних засобів, а саме: дати, часу (моменту), місця розташування транспортного засобу по відношенню до нерухомих об’єктів і / або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення”, – йдеться у Законі.

Також зазначається, що інформацію про евакуацію неправильно припаркованого автомобіля будуть надсилати на мобільний номер та на e-mail.

Проте автомобіль можуть евакуювати лише в тому випадку, якщо він поставлений на проїжджій частині в два і більше рядів; розташований в заборонених ПДР місцях зупинки або стоянки, зокрема на залізничних переїздах, на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях; на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків; своїм розташуванням перешкоджає руху інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, в тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування і пішоходів з дитячими колясками; розташований на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту; розташований на вказаній відповідними дорожніми знаками та / або дорожньою розміткою велодоріжці; перешкоджає руху або роботі снігоприбирального і іншого технологічного комунального транспорту в разі введення надзвичайного стану або в разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Повернення транспортного засобу буде здійснюватися за зверненням особи після сплати штрафу та оплати вартості послуг з транспортування та / або зберігання транспортного засобу.

До речі, якщо іноземець відмовиться платити штраф, то інформація про нього буде внесена у базу даних осіб, яким заборонений в’їзд на територію України, і буде зберігатися там до виконання постанови або його скасування.

А ось українським власникам “евроблях” за новим законом штрафи не загрожують, оскільки вони будуть виписуватися на тих, хто ввіз таку машину в Україну.

 

Реклама

Залишити коментар