Уляна Супрун: Пацієнтів треба перевозити уперед ногами

Пацієнтів у лікарнях можна і потрібно перевозити ногами вперед. Про це написала на власній сторінці у Facebook виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Інколи віра в забобони перемагає здоровий ґлузд. Особливо дивує, коли спостерігаю віру в такі речі, як “погані прикмети” серед медиків – людей, які у прийнятті рішень мають керуватися фактами, доказовою медициною та бути експертами з логічного мислення”, – йдеться у дописі.

Супрун розповіла, що до неї нещодавно звернувся лікар з проханням вплинути на розвінчання забобону, що начебто не можна в жодному разі при госпіталізації пацієнта перевозити його на каталці або ношах ногами вперед. Бо так “виносять небіжчика” і це погана прикмета.

“Часто це відбувається за запитом самих пацієнтів чи їхніх родичів, а часто і за ініціативи медпрацівників. Вони можуть навіть робити непотрібні чи складні додаткові рухи, щоби розвернути пацієнта в іншому напрямку, але це жодним чином не йде на користь нікому”, – додала в.о. міністра.

Уляна Супрун заявила, що у всіх міжнародних протоколах, де йдеться про госпіталізацію пацієнта на каталці чи ношах, є лише одна рекомендація — транспортувати людину вперед ногами.

“Ця рекомендація зазначена майже у всіх ґайдлайнах чи базовій літературі і стосується транспортування пацієнтів як і до будівлі лікарні, так і всередині. На це є важливі причини:

– Це знижує ризик травмування людини, адже медики часто рухають каталку дуже швидко та можуть зачіпати нею стіни, меблі чи інші предмети.

– Така позиція допомагає самому пацієнту бачити напрямок, куди його везуть, наприклад, це вказано в ґайді Британської служби охорони здоров’я.

У всьому світі перевозити пацієнтів ногами вперед — усталена практика”, – підсумувала Супрун.

Реклама

Залишити коментар