Україна та Молдова обговорили питання охорони басейну річки Дністер

У Кишиневі відбулося засідання Постійної молдавсько-української Комісії з питань сталого використання та охорони басейну річки Дністер.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Уряд України дуже ретельно і відповідально ставиться до питань екології, зокрема, до охорони басейну річки Дністер, і, виходячи з цього, і буде побудована подальша робота комісії”, – зазначив заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо.

На думку Кузьо, проблема контролю над басейном річки Дністер висвітлюється в Молдові дещо однобічно, акцент робиться виключно на те, що Дністровський гідровузол знищує екологію річки, вбиваючи Дністер. Він нагадав, що свого часу цей гідровузол будувався не для вироблення електроенергії, а для захисту населення від паводків, які часом мали катастрофічний характер, а іноді змивали цілі села.

За радянських часів, підкреслив він, під час будівництва будь-якої електростанції, в тому числі і Дубоссарської ГРЕС, не дуже враховувалися наслідки, включаючи екологічні. Тому і перед Україною, і перед Молдовою стоїть завдання спільними зусиллями вивчити спірні питання, і знайти рішення, враховуючи всі ризики.

За його словами, Комісія засідатиме один раз на рік, а в проміжках між засіданнями працюватимуть спільні робочі групи.

“Питання екології та охорони водних ресурсів Дністра завжди було цікавим і нагальним. Ми дуже сподіваємося, що і цього разу воно розглядатиметься конструктивно, без будь-яких недомовок з тієї чи іншої сторони, тому що політичне забарвлення під час розгляду цього питання може завдати тільки шкоди двостороннім відносинам”, – підкреслив Надзвичайний і Повноважний посол України в Молдові Іван Гнатишин.

Дипломат звернув особливу увагу на те, що завжди намагався пояснити це і членам уряду Молдови, і представникам громадськості, пропонуючи робити спільні конкретні кроки для розв‘язання цієї важливої для обох країн проблеми.

У роботі першого засідання молдавсько-української Комісії з питань сталого використання та охорони басейну річки Дністер брали участь представники різних відомств України та Молдови, включаючи її Придністровський регіон, які займаються питаннями експлуатації та захисту водних ресурсів річки.

Попереднє засідання Комісії, яке було заплановано на початок квітня, не відбулося з огляду на те, що молдавська сторона на той момент не була готова до обговорення цього питання.

фото sq.com.ua

Реклама

Залишити коментар