За три місяці в Україні праворадикали 8 разів організовували напади – ООН

За три місяці в Україні групи праворадикалів 8 разів нападали на журналістів, адвокатів та представників нацменшин.

Про це заявила голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, повідомляє Центр інформації про права людини.

“Щонайменше 8 випадків були скоєні крайніми правими групами, часто безкарно”, – зауважила Фрейзер.

Монітори, які працювали в країні з травня по серпень, зафіксували 45 порушень, пов’язаних з основоположними свободами, правом на недискримінацію та рівний правовий захист, а також 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи засобів масової інформації.

Експерти згадали про екоактивіста Миколу Бичка, якого знайшли повішеним влітку в Харківській області та напад на Катерину Гандзюк у Херсоні.

В організації зауважили, що занепокоєні заявами потерпілих про недбалість поліції і затягування розслідування. У звіті ООН також згадують про Станіслава Асєєва та Олега Галазюка, які досі залишаються в полоні на Донбасі.

Нагадаємо, що з травня по серпень моніторингова місія ООН на Донбасі зафіксувала 105 жертв серед цивільного населення. За їх даними, 50% жертв були спричинені обстрілами або вогнем із легких озброєнь, причому більшість із них була зафіксована на території, яка контролюється озброєними групами, і може бути спричинена діями уряду.

Фото з вільних джерел
Реклама

Залишити коментар