У сусідній Польщі хліб дешевший, ніж в Україні

У Польщі ціни на білий хліб стартують від 27 грн за кілограм, водночас в Україні найдешевший білий хліб коштує 28 грн за кілограм. У сусідній Румунії трохи дорожчий і коштує від 38 грн.

“Питання вартості хліба завжди було політичним, оскільки він є одним із найдешевших продуктів. Але слово “дешевий” вже до нашого хліба не підходить, навіть до соціального”, – написав у Facebook директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Асоціація постачальників торговельних мереж майже два роки порівнює ціни в нашій країні та в сусідів. Минулого тижня експерти асоціації промоніторили інтернет-магазини відомих торгових мереж в Україні та за кордоном на предмет найдешевшого хліба.

“В Україні найдешевший білий хліб ми знайшли за 28 грн за кілограм. У той час як у Литві найдешевший був 44 грн за кілограм. У Польщі хліб стартує від 27 грн. В Естонії менше ніж за 39 грн не знайдете, а в Румунії — від 38 грн. Угорський супермаркет пропонував білий хліб від 34 грн за кілограм”, — повідомив Дорошенко.

Як додав експерт, найдешевший чорний хліб у нашій країні минулого тижня коштував 28 грн за кілограм, а в Литві — 13 грн. Польська мережа пропонувала хліб від 45 грн, естонська — від 28 грн, румунська — від 41 грн, а угорська — від 58 грн.

“Порівняння говорить про те, що середня вартість хліба в Україні та в найближчих сусідів вже майже зрівнялась. І це погано. А добре те, що зростати далі нікуди. Тому 2019 року ми будемо свідками помірного зростання ціни на хліб усіх цінових категорій, яке буде йти в рівень з інфляцією”, — прогнозує Дорошенко.

 

 

Фото – agro-business.com.ua

Реклама

Залишити коментар