У церквах Московського патріархату припинять молитися за патріарха Варфоломія

У храмах Московського патріархату припинять згадувати Вселенського патріарха Варфоломія в молитвах. У той же час, євхаристійне спілкування між патріархатами залишається.

Синод РПЦ у п’ятницю, 14 вересня, ухвалив припинити участь у структурах під головуванням Константинопольського патріархату, повідомляє Кореспондент.
Крім того, буде призупинено співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату. Уточнюється, що це включає “єпископські асамблеї в країнах так званої діаспори та богословські діалоги”.
Також вирішено припинити поминання патріарха Варфоломія під час богослужіння в Російській православній церкві, розповів голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон.
Однак, за словами ієрарха, це не означає припинення євхаристійного спілкування, тобто віруючі обох патріархатів, як і раніше, зможуть причащатися з однієї чаші.
Митрополит Іларіон також зазначив, що в разі продовження “антиканонічної діяльності Константинополя” на території Української православної церкви Московського патріархату, за словами митрополита, буде змушений “повністю розірвати євхаристійне (спільне причастя, – ред.) спілкування з Константинопольським”, а вся повнота відповідальності ляже “особисто на патріарха Константинопольського Варфоломія та архієреїв, які підтримують його”.
Крім того, Синод закликав предстоятелів інших помісних церков ініціювати всеправославне обговорення ситуації на Україні.
Припинення поминання означає, що патріарх Московський перестане вимовляти ім’я Варфоломія під час літургії, тобто, перестане за нього молитися на головному богослужінні. Згідно з чинопослідуванням патріаршої літургії, під час неї кілька разів поіменно моляться про Предстоятелів усіх Помісних православних церков світу. За диптихом (переліком цих церков), визнаним РПЦ, їх сьогодні в світі 15, причому Константинопольська, в силу історичної традиції, стоїть на першому місці.
Нагадаємо, раніше Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох своїх повноважних представників для підготовки до надання автокефалії УПЦ. В УПЦ Московського патріархату цей крок назвали ”грубим порушенням”.
На фото – Московський патріарх Кирил

Реклама

Залишити коментар