У Верховній Раді хочуть посилити захист прав журналістів та інформаторів

Депутати Верховної Ради хочуть захистити джерела інформації. Народний депутат України, голова комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомила, що Україна готова перейняти європейський досвід захисту прав журналістів та інформаторів.

Така заява прозвучала на прес-конференції 10 вересня, повідомляє Deadline.

“Очевидно, що тут нам потрібно посилювати позиції. Ми дискутували на майданчиках Ради Європи, це позиції щодо законодавства, щодо практики. Очевидно, і там, і там потрібно вносити корективи”, – зазначила Сюмар.

Депутата також турбує питання доступу працівниками Генеральної прокуратури України до телефонних номерів та особистої інформації журналістів.

“Нещодавня історія з передачею “Схеми”. Я б сказала, що тут нам потрібно посилювати захист джерел інформації і вчитися європейському досвіду. Це шлях, який треба починати негайно, щоб таких інцидентів не виникло і журналісти та їхні інформатори відчували себе захищеними”, – додала Вікторія Сюмар.

Як відомо, ухвалою Печерського районного суду Києва Генеральній прокуратурі надано доступ до інформації з телефону журналістки та головного редактора програми розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької.

В ухвалі йдеться про надання доступу слідства до дзвінків та смс-повідомлень журналістки з липня 2016-го по листопад 2017 року та до даних про місце розташування її телефону протягом цих 17 місяців.

 

 

 

Реклама

Залишити коментар