Відтепер у ЗСУ жінки та чоловіки мають рівні права

Верховна Рада України 6 вересня ухвалила у другому читанні законопроект щодо створення рівних умов та можливостей для служби жінок і чоловіків у Збройних силах України. За нього проголосували 247 депутатів.

Про це йдеться на веб-порталі Верховної Ради України.

Законом визначається, що жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками. Це поширюється і на принципи прийняття на військову службу за контрактом, призначення на посади, отримання військових звань, виконання завдань, направлення у відрядження, притягнення до відповідальності за порушення військової дисципліни, проходження військової служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі тощо.

Зокрема, документ скасовує граничний вік перебування на військовій службі для жінок – зараз він складає 50 років. Для чоловіків, залежно від звання, цей вік варіюється від 45 до 60 років. Окрім того, законопроект скасував вікове обмеження для жінок на службі за контрактом – на контракт приймали тільки жінок віком від 18 до 40 років. Тепер умови такі ж, як і для чоловіків, для яких ніяких обмежень не було.

Також військовозобов’язаних жінок більше не будуть автоматично зараховувати до військових другої категорії, якщо вони здобули військово-облікову спеціальність. Чоловіків у такому випадку зараховують до запасу першої категорії. Прописана також і рівність у притягненні до відповідальності за порушення військової дисципліни. Окрім того, встановлено, що від проходження зборів звільняються виключно вагітні військовозобов’язані жінки.

Реклама

Залишити коментар