У Чернівцях можуть дозволити виловлювати безпритульних тварин цілодобово

Електронна петиція щодо дозволу вилову бездоглядних та безпритульних собак цілодобово набрала 262 голоси.

Згідно п. 2.1 розділу ІІІ «Положення про електронні петиції у місті Чернівцях», електронна петиція буде розглянута впродовж 10 робочих днів з дня оприлюднення.

“В Чернівцях діють правила утримання домашніх тварин, які були прийняті рішенням № 1216 Чернівецької міської ради VI скликання 29.05.2014. 

В розділі №6. “Поводження з бездоглядними та безпритульними тваринами” пункт 6.5. регламентує вилов собак у стислих часових рамках: 
“6.5. Вилов проводиться у відсутності сторонніх осіб, особливо дітей, з 05.00 години до 07.00 години та після 20.00 години (влітку – після 22 години). Вилов здійснюється підприємством, уповноваженим у сфері поводження з домашніми тваринами в м. Чернівцях.” 
Протягом останніх років чернівчани неодноразово відзначали незручність зазначених часових рамок і проблеми координування з ловцями. Через такі незручності вилов може бути відтерміновано на місяці, або вилову може взагалі не відбутись. Тим часом агресивні собаки продовжують знаходитись в місті, наражаючи мешканців на серйозну небезпеку. 
При вилові зараз застосовуються лише гуманні методи, завдяки зусиллям міської влади і МКП “Притулок для тварин” мешканці міста достатньо проінформовані про необхідність вилову та його гуманність. Тому обов’язковість “відсутності сторонніх осіб” при вилові втрачає сенс, крім пункту про відсутність дітей. 
Зважаючи на викладене вище і маючи на меті 
1. Покращення якості життя в місті. 
2. Мінімізацію ризиків епізоотії. 
3. Убезпечення мешканців міста від агресивних собак. 
4. Підвищення ефективності роботи МКП “Притулок для тварин”, 
пропоную: 
Внести зміни в Правила утримання домашніх тварин в м. Чернівцях, а саме 
викласти пункт 6.5 в такій редакції: 
“Вилов проводиться цілодобово у відсутності дітей. Вилов здійснюється підприємством, уповноваженим у сфері поводження з домашніми тваринами в м. Чернівцях”, – йдеться у тексті петиції.
Автор: 

 

Реклама

Залишити коментар