“Чернівцігаз” не продаватиме населенню скраплений газ

Газорозподільна компанія ПАТ “Чернівцігаз”, що забезпечувала скрапленим газом мешканців в негазифікованих населених пунктах Чернівецької області, заявила , що змушена припинити його продаж.

Про це повідомляє прес-служба підприємсва.

Майже 64 тисячі буковинців використовують скраплений газ для комунально-побутових потреб, в тому числі для приготування їжі. Здебільшого це мешканці сіл Герцаївського, Глибоцького, Кіцманського та Кельменецького районів Чернівецької області.

Донедавна потребу населення в скрапленому газі забезпечувало ПАТ «Чернівцігаз» попри збитковість цієї діяльності протягом багатьох років. Адже реалізація скрапленого газу населенню потребує залучення кваліфікованого персоналу та використання спеціалізованого обладнання для транспортування газу, його зберігання, заправки, обслуговування балонів та безпосередньо доставка до споживача власним транспортом.

Відтак, через відсутність фінансових ресурсів, товариство було вимушене ліквідувати відповідні структурні підрозділи та скоротити персонал, йдеться у повідомленні.

Нестабільності ситуації додала й відсутність спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу. Відповідно постанови Кабінету Міністрів України «Про організацію та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу» №570, такі аукціони мали б проходити щомісяця згідно затверджених аукціонним комітетом графіків. Однак, протягом лютого та березня поточного року, з невідомих причин, аукціони так і не відбулися. Відповідно, товариство не мало можливості здійснити закупівлю необхідних об’ємів скрапленого газу.

Ситуація, що склалась криє в собі суттєві ризики, що нестимуть загрозу життю та здоров’ю споживачів. Адже зараз вони вимушені самостійно вирішувати проблему забезпечення скрапленим газом своїх домогосподарств. Як правило, населення закуповує таке паливо на автомобільних газозаправних станціях, що категорично заборонено чинними нормативними документами та може призвести до виникнення нещасних випадків.

фото imk.net.ua

Реклама

Залишити коментар