26 березня Україна відзначає День Національної гвардії – свято мужніх, відданих і непохитних воїнів, які щодня стоять на захисті державного суверенітету, прав і свобод громадян.
Як виникло свято?
День Національної гвардії було запроваджено указом Президента України від 18 березня 2015 року. Це свято прийшло на зміну Дню внутрішніх військ МВС, підкреслюючи роль Нацгвардії як окремого військового формування.
Сама ж Національна гвардія України (НГУ) має довгу історію. Вона існувала ще в період з 1991 по 2000 рік, а згодом була відновлена після Революції Гідності. 13 березня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон “Про Національну гвардію України”, створивши її на основі Внутрішніх військ МВС.
Національна гвардія у війні з росією
З початку російської агресії у 2014 році гвардійці стали на захист України, виконуючи бойові завдання в зоні Антитерористичної операції (АТО). Вони брали участь у визволенні Слов’янська, бою за Дебальцеве, обороні Донецького аеропорту.
Після повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року військовослужбовці НГУ продовжили виконувати найскладніші завдання на фронті. Сьогодні до 70% особового складу Національної гвардії воює на передовій, захищаючи Україну у складі Сил оборони.
Гвардійці – герої сучасності
Нацгвардійці брали участь в обороні Києва, Харкова, Сум, Чернігова, Миколаєва. Вони тримали оборону на Азовсталі, воювали в Бахмуті, Соледарі та Авдіївці. Особливу славу здобули елітні підрозділи НГУ, зокрема “Азов”, “Омега”, “Червона калина”, які ефективно знищують ворога в найгарячіших точках фронту.
Сьогодні ми висловлюємо глибоку шану кожному воїну Національної гвардії України – тим, хто боронить нашу землю, хто поклав своє життя за незалежність, і тим, хто продовжує боротьбу.
Слава Національній гвардії України! Слава Україні!