На Буковині шахраї ошукали жителя Івано-Франківської області

Шахраї продовжують різними способами виманювати кошти у громадян. Один із поширених видів кіберзлочину – злам облікових записів у соціальних мережах, а надалі розсилка повідомлень із проханням позики коштів. Якщо ви отримали подібний меседж, перш ніж перераховувати кошти, зв’яжіться з тим, хто до вас звернувся. 

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.

Учора, 13 грудня, із заявою про шахрайство до співробітників Чернівецького районного управління поліції звернувся 25-річний житель Івано-Франківської області. Чоловік розповів, що у месенджері йому написала знайома, яка наразі перебуває за кордоном, і попросила кошти у борг. Чоловік без вагань перерахував на банківський рахунок понад 39 тисяч гривень. Лише через деякий час заявник зрозумів, що сторінку подруги зламали аферисти, а він став жертвою шахрайства.

За вказаним фактом дізнавачі поліції розпочали кримінальне провадження відповідно до ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Працівники поліції застерігають громадян від шахраїв й нагадують:

  • якщо ви отримали подібне повідомлення у соціальній мережі від своїх знайомих, негайно зв’яжіться з ними й перевірте правдивість інформації;
  • якщо ви підозрюєте, що вашу сторінку зламали, перевірте особисті повідомлення – чи не було відправлених в той момент, коли ви не були в мережі, або таких, які містять підозрілі посилання;
  • якщо ви зрозуміли, що вас намагаються ошукати, або вже потерпіли від шахраїв, негайно телефонуйте на лінію «102».
Реклама

Залишити коментар