Міністерство закордонних справ України запропонувало Оману створити продовольчий хаб. Передбачається, що це сприятиме виходу української продукції на ринки держав Східної Африки.
Про це міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив під час візиту до Султанату Оман, повідомляється на сайті МЗС України.
На зустрічі з міністром економіки Оману доктором Саїдом бін Мухаммадом бін Ахмедом Аль-Сакрі голова українського зовнішньополітичного відомства запевнив, що Україна, попри війну та удари росії по портовій інфраструктурі та цивільним судам, готова й надалі бути надійним партнером для держав Близького Сходу та Африки.
Сибіга також наголосив, що Україна залишається одним із гарантів світової продовольчої безпеки. Міністр запросив оманську сторону взяти участь у третьому Продовольчому саміті, який відбудеться цьогоріч у Києві.
У МЗС зазначили, що сторони погодилися, що російська агресія проти України призвела до негативних глобальних наслідків, зокрема загострення цілої низки криз: продовольчої, енергетичної, безпекової та інших.
Окремо міністри домовились започаткувати двосторонню міжурядову комісію та обговорили можливі взаємні бізнес-місії.
Також Сибіга запросив представників Оману взяти участь у наступній конференції з відновлення України.
Попри російські удари по портовій інфраструктурі, обсяги експорту української агропродукції протягом перших дев’яти місяців 2024 року зросли більше ніж на чверть, а саме на 9,9 млн тонн. Їхня вартість зросла на 1,4 млрд доларів США, повідомили в Державній митній службі.
Загалом за 3 квартали 2024 року Україна експортувала 48,9 млн тонн агропродукції на 10,5 млрд доларів США.
У ДМС зазначили, що основною причиною зростання стало відновлення морського сполучення. Станом на сьогодні 89% від загального обсягу експорту агропродукції здійснюється морем.
На суходолі експортери надають перевагу залізничному транспорту, лише 2% переміщується автомобілями.
Коментарі: