У кожному сучасному будинку кліматичне обладнання займає центральне місце — саме ці системи забезпечують комфортне і здорове середовище для проживання, відпочинку та роботи. Офіційний представник Olimpia Splendid у цій статті допоможе нам розглянути побутове кліматичне обладнання — функції, специфікацію, виробників та особливості використання різних систем для поліпшення мікроклімату вдома.
Різновиди та задачі сучасної кліматичної техніки та обладнання
- Кондиціонування повітря потрібно для зниження температури повітря в приміщенні влітку. Надає комфортний та свіжий мікроклімат, не зважаючи на спеку на вулиці. Якщо кондиціонування забезпечує тепловий насос або чилер, холодна вода подається на фанкойл.
- Опалення, тобто підтримка тепла в приміщенні взимку. Опалювальна техніка установлюється для створення комфорту та затишку в домі, не зважаючи на морозну погоду.
- Вентиляція — система для безперебійного повітрообміну: доставки свіжого повітря + скиду відпрацьованих газів, вологи пилу тощо.
- Очищення (фільтрація) повітря — усуває шкідливі домішки як з припливного повітря, так і з атмосфери, що вже знаходиться в кімнаті.
- Осушувачі, зволожувачі, іонізатори повітря — пристрої, що додатково корегують склад та комфортність повітря.
Найкращі виробники кліматичного обладнання
- MitsubishiElectric
Побутова техніка від цієї японської корпорації завжди впізнається за стильним дизайном та першокласними внутрішніми компонентами. Кожна модель та її функціональність продумуються до дрібниць, а прилади завжди мають високі показники енергоефективності й значний термін експлуатації — близько п’ятнадцяти років.
- Daikin
Пристрої цього бренду відрізняються гарними показники ефективності та екологічності. Підприємство має безліч майданчиків для виробництва техніки в країнах Європи та Азії. Усі приладдя від Daikin піддаються жорсткому контролю, завдяки чому на ринок потрапляють лише якісні та надійні агрегати — термін служби кліматичних систем сягає 10 та більше років.
- Fujitsu
Японська компанія, заводи якої знаходяться не лише в Японії, а й у Китаї, Таїланді та Тайвані — тут за рік виготовляють близько 3 мільйонів систем для кондиціонування (побутового й напівпромислового типу). Компанія постійно займається активними дослідженнями та розробками у сфері домашнього мікроклімату. Кожна модель забезпечується величезною кількістю датчиків та систем захисту.
- Toshiba
Історія компанії налічує понад 120 років, але сьогодні виробництво саме кліматичної техніки стало основним напрямком діяльності бренду. Серед переваг варто відзначити високу надійність моделей, величезну кількість додаткових функцій та продуманий дизайн. А ще — у плані ціни пристрої цієї компанії значно доступніші, ніж більшість приладів подібної якості збірки.
- Panasonic
Займається виробництвом кліматичних систем понад 50 років; сьогодні в асортименті Panasonic можна знайти безліч моделей для побутового й промислового використання. До речі, при покупці пристрою від даного виробника важливо звернути увагу на те, де збирався кондиціонер — якщо це Малайзія, то ви отримаєте більш високу якість, ніж при покупці китайських моделей.
Кліматичне обладнання для дому: особливості експлуатації
Дотримання правильної експлуатації поліпшить енергоефективність та надійність кліматичного обладнання; знизить витрати на енергію; надовго збереже приладдя в робочому стані. Ми ралимо дотримуватися таких нюансів, як:
- Завчасне технічне обслуговування кліматичного обладнання, пультів, клапанів, розподільчого обладнання, повітроводів — допомагає зберегти ефективність приладдя та продовжити термін його служби.
- Грамотне використання — потрібно завжди дотримуватись інструкцій виробника та користуватись приладдям за призначенням;
- Користуйтесь економічними режимами, коли приміщення не в активному використанні. Утримуйте помірну температуру та вологість — так можна уникнути надмірного споживання енергії та перевантаження обладнання.
Закривайте двері та вікна, щоб уникнути зайвих тепловтрат та перевантаження кліматичних систем