Систематичні обстріли РФ критичної інфраструктури України, серед іншого, призводять до проблем із мобільним зв’язком. Через це в абонентів можуть виникати складнощі навід під час спроб викликати “швидку”. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив, що робити у таких випадках.
Він запевняє, що оперативно-диспетчерська служба працює без перебоїв і дзвінки на “103” приймаються у всіх регіонах України. У разі відключення електроенергії диспетчерські продовжують працювати завдяки генераторам.
Водночас якщо громадяни не можуть додзвонитись на “103” через перебої зі зв’язком з боку безпосередньо мобільних операторів, то у такому разі українцям радять скористатися:
- стаціонарним зв’язком,
- регіональними мобільними інтернет-додатками,
- екстреним набором на телефоні.
При цьому Ляшко наголошує, що, попри масовану ракетну атаку росіян, лікарні в Україні і, зокрема, система екстреної медичної допомоги продовжують працювати без перебоїв, перейшовши на альтернативне джерело електроенергії.
“Фактично у кожному регіоні заклади охорони здоров’я, як стаціонарні, так і центри екстреної медичної допомоги, вимушені скористатись генераторами, щоб забезпечувати свою роботу після чергової атаки російських терористів.
Це вкотре доводить: маємо бути готові до всього, завжди мати запасний план на випадок аварійних відключень, а в нашому випадку йдеться про генератор у кожному закладі охорони здоров’я”, – наголошує глава МОЗ.
У відомстві додали, що всі українські лікарні нині мають резервні джерела живлення, тож у разі аварійних відключень світла у більшості медзакладів генератори спрацьовують автоматично – протягом кількох секунд.
Від початку повномасштабної війни за допомогою міжнародних партнерів українські лікарні отримали понад 400 генераторів. Ще частину медзаклади закупили самостійно або ж за кошти місцевих бюджетів та благодійних організацій.