За його словами, під час розгляду 31 травня за основу за документ проголосувало лише 178 парламентарів (зокрема, 160 «слуг народу», 9 членів депутатської групи «Платформа за життя та мир», 3 представників депутатської групи «Партія «За майбутнє», 4 члени депутатської групи «Відновлення України» та 2 позафракційні депутати).
Жодного голосу «за» не дали фракції «Європейська солідарність», «Батьківщина», «Голос» та депутатська група «Довіра».
Законопроєкт пропонував, що рішення про пленарні засідання можуть проводитись у дистанційному режимі, якщо це:
- підтримує конституційна більшість парламенту,
- їх проведення у стінах Верховної Ради неможливе
У законопроєкті зазначалося, що період, на який запроваджується проведення дистанційних засідань, мало б визначати та пропонувати керівництво Верховної Ради.
Під час дистанційних пленарних засідань, згідно з проєктом закону, депутати не могли б розглядати питання:
- про внесення змін до Конституції України,
- про дострокове припинення повноважень президента;
- про укладення миру та пов’язані з цим питання.
Голосування під час дистанційних пленарних засідань у законопроєкті пропонували проводити через підняття руки із зазначенням позиції «за», «проти» або «утримався» шляхом опитування (починаючи від найбільшої за чисельністю депутатської фракції/депутатської групи до найменшої та позафракційних народних депутатів).
Законопроєкт 7129 про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо проведення дистанційних засідань зареєстрували у парламенті 8 березня 2022 року.
Його співініціатором став 241 народний депутат. Зокрема, спікер Руслан Стефанчук, перший віцеспікер Олександр Корнієнко, а також голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.
Наразі стаття стаття 84 Конституції України передбачає, що народний депутат здійснює голосування особисто.