Завдання світового співтовариства – розблокувати портову інфраструктуру України. ООН нарешті повинна прокинутися – Арсеній Яценюк

«Не розпочавши експорт, ми не будемо мати валютної виручки. Не маючи валютної виручки, ми не зможемо в тому числі балансувати українську економіку», – підкреслив голова Київського безпекового форуму, прем’єр-міністр України 2014-2016 Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Він наголосив, що внаслідок російської військової агресії ми тимчасово втратили 20% української території, третину металургії та 40% врожаю зернових та значну частину інфраструктура, а ключове –  це втрати людського потенціалу.

Голова КБФ підкреслив, що, за даними соцопитувань, найбільше зараз людей турбує втрата роботи – кожного третього українця: «Друге – це ліки. Третє – пальне. Четверте – житло». 

Тож ключове питання на сьогодні, наголосив Арсеній Яценюк, – це виплата заробітних плат.: «Невиконання бюджету – 25%, а тенденція ця буде нарощуватися, і щомісяця 5-7 мільярдів доларів необхідно на фінансування дефіциту бюджету. Тож іншого шляху, ніж отримувати пряму допомогу від США і ЄС, у нас не існує на даний момент».

При цьому він зазначив, що 18 млрд дол, наданих США і ЄС на покриття поточних витрат державного бюджету зараз вистачає на наступні 3 місяці: «Неможливо виграти війну, не маючи поточного фінансування. Не фінансувати армію зараз – це вже поразка. Тому для нас ключове – це постійне отримання фінансової допомоги для підтримки української економіки і українського фінансового сектора».

За його словами, обсяг державного боргу вже сягає 97 мільярдів доларів: «Закликаю вкотре уряд України. У вас немає іншого шляху, як негайно почати реструктуризацію, метою якої є списання боргових зобов’язань. Ми не витягнемо це. Ми не повернемо ці кредити, принаймні у короткостроковій і середньостроковій перспективі. Мова може йти тільки про гранти».

Щодо можливості експорту, наголосив він, єдиним шляхом є розблокування портів: «Ключове завдання зараз для світового співтовариства – розблокувати портову інфраструктуру. І тут ООН нарешті повинна прокинутися і хоча би щось зробити. Це повинен бути перший крок. Тому що не розпочавши експорт, ми не будемо мати валютної виручки. Не маючи валютної виручки, ми не зможемо в тому числі балансувати українську економіку».

Експорт важливий і для того, аби падіння курсу гривні мало помірні темпи, зазначив він: «Абсолютно зрозуміло, що буде далі помірна девальвація. Але це ще треба добитися, щоб вона була помірна. Для цього треба отримувати кошти від експорту. І при цьому ще треба постійно отримувати кошти в золотовалютні резерви центрального банку, щоб він міг утримувати цей курс».

Арсеній Яценюк також наголосив, що, за прогнозами, до кінця року темпи росту цін будуть близько 20%: «Це ще хороший сценарій. Тому що ми не враховуємо те, яка буде тенденція, в першу чергу на світове продовольство. Ми не враховуємо обсяги імпортованої інфляції».

Щодо пального, іншого шляху для компенсації неймовірного дефіциту пального, ніж імпорт, не існує, наголосив він: «Тут логістика повинна бути питання номер один».

Реклама

Залишити коментар