За січень — вересень 2020 року за зовнішніми зобов’язаннями з урахуванням відсоткових платежів урядом було сплачено більше ніж $5,5 млрд.
Про це йдеться в Інфляційному звіті Національного банку.
«Із завершенням третього кварталу 2020 року Україна успішно пройшла пік виплат за зобов’язаннями державного сектору. Так, за січень — вересень 2020 року за зовнішніми зобов’язаннями з урахуванням відсоткових платежів урядом було сплачено більше $5.5 млрд, із них $3,1 млрд — у третьому кварталі. Успішному проходженню пікових виплат 2020 року сприяла співпраця з міжнародними фінансовими організаціями, завдяки чому Україна протягом січня — вересня отримала близько $3 млрд офіційного фінансування», — розповіли в Нацбанку.
В НБУ відзначили, що уряд двічі вдало виходив на ринки єврооблігацій. Завдяки цьому міжнародні резерви станом на кінець червня сягнули найвищого за останні вісім років рівня. Хоча вони знизилися після значного обсягу планових погашень протягом третього кварталу, в Нацбанку вважають зовнішню позицію України стійкою.
«Попри те, що пікові виплати залишилися позаду, боргове навантаження залишається високим. Так виплати уряду за зовнішніми зобов’язаннями у 2021 році перевищуватимуть $5 млрд, що разом із закладеним значним дефіцитом бюджету потребуватиме значного фінансування, зокрема зовнішнього. Подальша співпраця з міжнародними партнерами забезпечить нижчу вартість нових залучень, стабільний доступ на світові фінансові ринки, навіть в умовах несхильності інвесторів до ризику, що знижуватиме потенційні ризики для макрофінансової стабільності», — заявили в Нацбанку.
На 1 жовтня міжнародні резерви України становили $26,5 млрд. У вересні вони зменшилися на $2,5 млрд, або на 8,7% через пікові боргові виплати за зовнішніми зобов’язаннями держави.