У ніч на 21 липня російські війська здійснили одну з наймасштабніших повітряних атак по території України, випустивши загалом 450 засобів повітряного нападу. Основною метою ворога стали об’єкти критичної інфраструктури, однак українським силам оборони вдалося знищити або подавити більшість ворожих цілей.
Як повідомили в Повітряних Силах ЗС України, серед засобів атаки були:
-
426 ударних БпЛА типу Shahed та дрони-імітатори з напрямків Брянськ, Орел, Міллєрово, Шаталово, Приморсько-Ахтарськ;
-
5 аеробалістичних ракет Х-47М2 “Кинджал” (з повітряного простору Тамбовської області рф);
-
4 крилаті ракети “Калібр” (з акваторії Чорного моря);
-
1 ракета “Іскандер-К” (район Міллєрово);
-
14 крилатих ракет Х-101 (із Саратовської області рф).
До відбиття атаки були залучені сили ППО, авіація, мобільні вогневі групи, підрозділи радіоелектронної боротьби та системи безпілотного спостереження.
Станом на 9:30 ранку знищено або подавлено щонайменше 224 цілі, серед яких:
-
200 дронів-камікадзе Shahed;
-
частина ракет — знищена засобами ППО, інші — подавлені РЕБ або локаційно втрачені.
Також 203 дрони-імітатори не досягли цілей — ймовірно, були також подавлені засобами РЕБ.
Зафіксовано 23 влучання Shahed у трьох локаціях, ще в 12 місцях зафіксовано падіння збитих БпЛА.
Повітряна тривога триває: нова хвиля дронів заходить з півночі. Сили оборони закликають громадян залишатися в укриттях і не ігнорувати сигнали тривоги.
