Цього разу інтернет-аферистам вдалось заволодіти грошима чернівчан під приводом продажу авто та купівлі товарів в інтернеті. Наразі буковинські правоохоронці проводять заходи щодо встановлення аферистів і притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
8 квітня до Чернівецького райуправління поліції звернувся 36-річний чернівчанин, який повідомив, що на одній з інтернет-платформ побачив повідомлення про продаж автомобіля. Чоловік зв’язався з нібито «продавцем», який наполягав на передоплаті за автівку. Надалі житель обласного центру власноруч перерахував зі своєї банківської картки гроші на рахунок, вказаний аферистом.
Однак після переказу коштів зв’язок з псевдопродавцем обірвався, а потерпілий втратив понад 10 тисяч гривень.
Ще однією жертвою шахрайства стала 37-річна чернівчанка. Жінка розповіла поліціянтам, що мала намір продати візок та розмістила відповідне оголошення про продаж на одній з інтернет-платформ. Відтак, їй написав потенційний покупець та надіслав фішингове посилання для нібито успішного перерахунку коштів. Жителька обласного центру довірилась незнайомцю, перейшла за підозрілою інтернет-адресою та ввела конфіденційну банківську інформацію. Після цього з її картки зникло 52 тисячі гривень.
За вказаними фактами співробітники поліції Буковини розпочали кримінальні провадження, передбачені ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають досудові розслідування.
Буковинські правоохоронці закликають громадян бути пильними та нагадують прості правила, які допоможуть вберегти ваші заощадження:
- у жодному разі не повідомляйте особисті дані незнайомцям (номер паспорта, індивідуальний податковий номер, паролі та секретні коди до картки та з SMS-повідомлень);
- використовуйте лише перевірені інтернет-ресурси та переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ в адресі сайту може означати, що він є фішинговим;
- не переходьте за сумнівними посиланнями та в жодному випадку не вводьте конфіденційну інформацію, що стосується ваших банківських рахунків;
- не розголошуйте коди, які приходять в SMS-повідомленнях, а також не набирайте невідомі комбінації цифр;
- не виконуйте вказівок невідомих осіб, які пов’язані з перерахуванням коштів;
- під час здійснення покупок в інтернеті надавайте перевагу післяплаті. Не варто спокушатися на дешевшу ціну, адже так шахраї найчастіше шукають своїх жертв.