Саміт коаліції охочих у Парижі: які рішення ухвалили лідери для підтримки України

У Парижі 27 березня відбувся саміт «коаліції охочих», на якому зібралися представники 31 країни, включаючи президента України Володимира Зеленського, лідерів ЄС та генерального секретаря НАТО. Головна мета – посилення підтримки України та стримування російської агресії.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що санкції залишатимуться в силі, доки Росія не зробить конкретних кроків до припинення війни. Він наголосив, що Україна вже продемонструвала готовність до діалогу, погодившись на 30-денне припинення вогню, тоді як Росія не зробила жодних поступок.

Франція також підтвердила готовність посилити економічний тиск на тіньовий флот РФ та ключові промислові об’єкти.

Саміт розглянув можливість відправки військових спеціалістів до України. Делегації військових з Британії та Франції мають допомогти у формуванні нової української армії та розробці стратегії контролю припинення вогню.

Попри це, президент Франції наголосив, що мова не йде про миротворчі сили, а про контингент, який може бути розміщений у стратегічних районах України.

Деякі країни, як-от Хорватія, категорично відмовилися відправляти свої війська. Греція готова доєднатися, але за трьох умов.

За оцінками, контингент може становити від 10 до 30 тисяч військових. Варіанти розміщення:

  • Центральна Україна (вздовж Дніпра),
  • Західна Україна,
  • Сусідні країни.

Європа поки що не має юридичного права використовувати заморожені російські активи, проте Макрон припустив, що після укладення мирної угоди їх можуть спрямувати на відновлення України.

Володимир Зеленський підкреслив, що роль США, Великої Британії та Франції є ключовою для завершення війни. Він наголосив, що Росія намагається розколоти Європу та США, а Україна зацікавлена у сильній підтримці з боку Америки.

Європу на переговорах про мир представлятимуть Франція та Велика Британія.

Рішення саміту вказують на зростаючу підтримку України. Найближчими тижнями міністри закордонних справ мають розробити пропозиції щодо контролю за припиненням вогню, а союзники визначаться з форматом військової допомоги.

Наступні кроки коаліції можуть стати вирішальними у стримуванні Росії та наближенні миру в Україні.

Á‡„ÛÁ͇...
Реклама