Україна та Велика Британія підписали угоду про надання Києву 3,2 мільярда доларів позики на підтримку власної обороноздатності.
Про це стало відомо під час трансляції зустрічі. Про це також повідомили в Мінфіні.
У відомстві зазначили, що ці кошти є частиною механізму G7 ERA загальним обсягом 50 млрд доларів. Цей кредит буде обслуговуватися і погашатися коштом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених російських активів.
До слова, 1 березня в Лондоні відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського і прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера.
Візит Зеленського відбувається наступного дня після його зустрічі з президентом США Дональдом Трампом. Під час зустрічі у Трампа та Зеленського виникла суперечка, після якої Зеленський достроково покинув Білий дім та скасував усі заходи у США.
2 березня прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер має прийняти лідерів понад десятка європейських країн на саміті у Великій Британії, щоб обговорити війну росії проти України та ширшу європейську безпеку.
Зустріч європейських лідерів стане продовженням самітів, що відбулися 17 та 19 лютого, їх організував президент Франції Емманюель Макрон у Парижі.
Коментарі: