Про це у соцмережі X пише Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки.
Аналітики зазначають, що 20 грудня 2024 року цбр схвалив рішення утримувати ключову ставку на рівні 21%, що знаменує відхід банку від нещодавніх намірів боротьби з інфляцією. На останньому засіданні у листопаді цбр підвищив ключову ставку з 19% до 21%, що стало найвищим показником із початку повномасштабної російсько-української війни.
У зведенні йдеться, що російський бізнес все частіше критикує високі процентні ставки, однак інфляційний тиск, ймовірно, також посилюється, частково через нещодавню девальвацію рубля.
Експерти зауважують, що у листопаді 2024 року рубль знецінився до найнижчого рівня стосовно долара США з моменту вторгнення рф в Україну у 2022 році (144 рублів за 1 долар США). У розвідці вважають, що падіння вартості рубля імовірно було спричинене оголошенням санкцій проти «Газпромбанку», після чого дані економічної статистики вказують на подальший перегрів російської економіки. У відповідь цбр оголосив про припинення купівлі іноземної валюти до 2025 року.
Водночас йдеться у звіті, курс рубля залишався вищим за 100 за 1 долар США до 20 грудня минулого року, що призвело до широких ринкових очікувань щодо чергового підвищення ключової ставки.
“Рішення ЦБР утримувати ключову ставку на поточному рівні, ймовірно, посилить дисбаланси в економіці через інфляційні ефекти девальвації, дефіцит робочої сили та високі державні видатки”, – вважають у Міноборони Британії.
Коментарі: