У понеділок, другого грудня, невідомі особи різними шахрайськими шляхами виманили кошти у трьох жінок і двох чоловіків, жителів Чернівецького району. Правоохоронці нагадують громадянам про необхідність дотримання онлайн-кіберпезпеки: не варто переходити за сумнівними та фішинговими посиланнями, надсилати свої особисті дані для отримання фінансової допомоги.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Зокрема, 32-річна заявниця під приводом пошуку квартири в оренду перерахувала невідомій особі 11 тисяч гривень. Після так званої угоди орендар не виходить на зв’язок.
74-річна чернівчанка в одній із соціальних мереж натрапила на оголошення про додатковий заробіток. Відтак – перейшла за надісланим фішинговим посиланням і під приводом інвестування та отримання прибутку перерахувала майже 68 тисяч гривень декількома платіжками невідомій особі.
Приватний підприємець з Чернівців також намагався заробити «легкі» гроші в інтернеті. 34-річний місцевий житель через мобільний додаток перерахував псевдоброкерській компанії понад 118 тисяч гривень.
За іншою шахрайською схемою грошей позбулася 31-річна жителька Кіцманя. Жінка розмістила оголошення про продаж взуття у мережі інтернет. Псевдопокупець надіслав фішингове посилання для проведення оплати. Заявниця перейшла за ним та згодом виявила, що у неї з рахунку зникли гроші.
У 45-річного жителя с. Чагор невідома особа, використовуючи електронно-обчислювальну техніку, зняла з рахунку заявника майже 20 тисяч гривень.
Слідчі поліції внесли відомості про вказані факти до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Правоохоронці нагадують: Ви ймовірно стаєте жертвою шахраїв, якщо у вас просять вказати такі дані як:
- ім’я користувача та паролі;
- номери банківських рахунків;
- PIN-коди (особисті ідентифікаційні номери);
- дату вашого народження;
- CVV-коди.
У випадку, якщо ви все ж таки стали жертвою шахраїв, не зволікайте, телефонуйте на спецлінію «102».
Коментарі: